De overgang naar de nieuwe regeling

  • Is de overstap erg duur?

    Ja, de overstap is duur. Er moet veel geregeld worden om de overgang op een goede manier uit te voeren. Zo moeten de computersystemen worden vernieuwd om de nieuwe regeling te kunnen uitvoeren. Dit is niet alleen voor Pensioenfonds BPFV zo, maar alle pensioenfondsen in Nederland krijgen hiermee te maken. We doen natuurlijk wel ons best om de kosten voor de overgang zo laag mogelijk te houden.

  • Wanneer gaat de nieuwe pensioenregeling in voor Pensioenfonds BPFV?

    We zijn van plan om op 1 juli 2026 over te gaan op de nieuwe regeling.

  • Wat is een transitieplan?

    In het transitieplan staan de afspraken die de sociale partners (werkgever en werknemers) hebben gemaakt voor de nieuwe pensioenregeling. We hebben samenvattingen gemaakt van het transitieplan, zodat u snel kunt zien wat de belangrijkste kenmerken van de nieuwe pensioenregeling zijn. Het transitieplan en de samenvattingen vindt u hier.

  • Wat is het implementatieplan?

    Op basis van het transitieplan is het implementatieplan opgesteld. Daarin staat hoe we ervoor zorgen dat we de afspraken van de sociale partners kunnen uitvoeren vanaf de transitiedatum. Denk aan het aanpassen van de administratie en de IT-systemen. En hoe we ervoor zorgen dat alle gegevens die we overzetten, compleet en juist zijn. Ook staat in het plan hoe we opgebouwde pensioenen omzetten naar de nieuwe regeling.

  • Wat is het communicatieplan?

    Een onderdeel van het implementatieplan is het communicatieplan. Want we vinden het heel belangrijk om u goed te informeren over de nieuwe pensioenregeling en wat dit betekent voor uw pensioen. In het communicatieplan staat hoe en wanneer we u informeren, bijvoorbeeld via e-mail, met online bijeenkomsten of per post. Zodat u precies weet wat er verandert, wanneer dat gebeurt en wat dat voor uw pensioen betekent.